audycje-video

O nas

„Zbliżenia” to psychologiczny tematyczny periodyk przeznaczony przede wszystkim dla małżeństw i par, ale nie tylko. Kierowane są także do psychologów i psychoterapeutów oraz osób pracujących z małżeństwami i parami.

Inicjatywa pisma zrodziła się w wyniku wieloletnich doświadczeń pracy z małżeństwami i parami – prowadzenia wykładów, warsztatów, tematycznych spotkań, poradnictwa i psychoterapii.

Autorzy publikujący w „Zbliżeniach” to: psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze, prawnicy, duchowni i dziennikarze z całej Polski. „Zbliżenia” adresowane są do wszystkich poszukujących miłości małżonków, narzeczonych i par.

W piśmie koncentrujemy się na zagadnieniach istotnych dla każdego związku, uwzględniając aspekty psychologiczne, medyczne, prawne i teologiczne podejmowanych zagadnień. Tematy ujmowane są w sposób popularyzatorski, zwięzły i jasny dla każdego. Duży nacisk kładziemy na wskazania praktyczne oraz informację, gdzie szukać pomocy.

Opracowaliśmy również „Małżeńską Grę” – doskonałe narzędzie do uczenia się komunikacji.

 

Pomysłodawcy i redaktorzy:

Agnieszka i Jakub KołodziejowieAgnieszka i Jakub Kołodziejowie – prowadzący czasopismo „Zbliżenia”. Małżeństwo od 30 lat, troje dzieci. Agnieszka – magister filologii polskiej, redaktor, wydawca. Jakub – doktor psychologii, psychoterapeuta, prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne, właściciel Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego OTS w Lublinie. Od 2010 roku zajmują się popularyzacją wiedzy psychologicznej o małżeństwie i funkcjonowaniu w związku. Prowadzą liczne warsztaty, wykłady, konferencje, rekolekcje dla małżeństw zarówno w Polsce, jak i za granicą, autorzy artykułów popularnonaukowych z tematyki życia małżeńskiego. Są również autorami i wydawcami Małżeńskiej Gry cieszącej się dużą popularnością wśród par, doskonałego narzędzia do nauki wzajemnej komunikacji. W 2015 roku otrzymali nagrodę Amicus Matrimoniorum na V Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw.