audycje-video

O nas

„Zbliżenia” to psychologiczne tematyczne czasopismo dla małżeństw i par oraz wszystkich, którzy interesują się związkiem i relacją z drugą osobą, poszukując w niej spełnienia i możliwości rozwoju. Kierowane są także do psychologów, psychoterapeutów, osób pracujących z małżeństwami i parami.

Inicjatywa pisma zrodziła się w wyniku wieloletnich doświadczeń pracy z małżeństwami i parami – prowadzenia wykładów, warsztatów, tematycznych spotkań, poradnictwa i psychoterapii, oraz fascynacją związkiem „od kuchni” i tym, jak często niewiele trzeba, żeby się zrozumieć.

Autorzy publikujący w „Zbliżeniach” to: psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze, prawnicy, teolodzy i dziennikarze z całej Polski.

W piśmie koncentrujemy się na zagadnieniach ważnych dla każdej pary, uwzględniając aspekty psychologiczne, medyczne, prawne i duchowe podejmowanej problematyki. Tematy ujmowane są w sposób popularyzatorski, prosty, zrozumiały dla każdego, przedstawiający różne aspekty funkcjonowania w związku i psychologii pary. Duży nacisk kładziemy na praktyczny opis oraz informację, gdzie szukać pomocy.

Opracowaliśmy również „Małżeńską Grę” – doskonałe narzędzie do uczenia się komunikacji w związku, które pozwoli Wam czerpać jeszcze większą satysfakcję z relacji i nie poddawać się codziennej rutynie.

 

Pomysłodawcy i redaktorzy:

Agnieszka i Jakub KołodziejowieAgnieszka i Jakub Kołodziejowie – prowadzący czasopismo „Zbliżenia”, autorzy Małżeńskiej Gry. Małżeństwo od 30 lat, troje dzieci. Agnieszka – magister filologii polskiej, redaktor, wydawca, szkoleniowiec. Jakub – doktor psychologii, psychoterapeuta, prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne, właściciel Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego OTS w Lublinie. Od 2010 roku zajmują się popularyzacją wiedzy psychologicznej o małżeństwie i relacji partnerskiej. Prowadzą liczne warsztaty, wykłady, konferencje, szkolenia dla małżeństw i par zarówno w Polsce, jak i za granicą, autorzy artykułów popularnonaukowych z tematyki życia małżeńskiego i funkcjonowania w związku. Są wydawcami „Zbliżeń” i Małżeńskiej Gry cieszącej się dużą popularnością wśród par, doskonałego narzędzia do nauki wzajemnej komunikacji. W 2015 roku otrzymali nagrodę Amicus Matrimoniorum na V Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw.