audycje-video

O nas

„Zbliżenia” to ogólnopolski tematyczny periodyk przeznaczony przede wszystkim dla małżeństw i par, ale nie tylko. Kierowane są także do psychologów i psychoterapeutów oraz osób pracujących z małżeństwami i parami.

Inicjatywa pisma zrodziła się w wyniku wieloletnich doświadczeń pracy z małżeństwami – prowadzenia wykładów, warsztatów, tematycznych spotkań, poradnictwa i psychoterapii.

Autorzy publikujący w „Zbliżeniach” to: psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze, prawnicy, duchowni i dziennikarze z całej Polski zaangażowani w pracę dla dobra małżeństwa. „Zbliżenia” adresowane są do wszystkich poszukujących miłości małżonków.

W piśmie koncentrujemy się na zagadnieniach istotnych dla każdego związku, uwzględniając aspekty psychologiczne, medyczne, moralne, prawne i teologiczne podejmowanej problematyki. „Zbliżenia” dzielą się na 3 działy: Wiara, Uczucia, Życie. Tematy ujmowane są w sposób popularyzatorski. Duży nacisk kładziony jest na wskazania praktyczne oraz informacje, gdzie szukać pomocy.

Opracowaliśmy również „Małżeńską Grę” – doskonałe narzędzie do uczenia się komunikacji.

 

Członkowie redakcji:

Agnieszka i Jakub KołodziejowieAgnieszka i Jakub Kołodziejowie – prowadzący czasopismo „Zbliżenia”. Małżeństwo od 26 lat, troje dzieci. Agnieszka – magister filologii polskiej redaktor, wydawca. Jakub –  doktor psychologii, psychoterapeuta, prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne, właściciel Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego OTS w Lublinie. Od 2010 roku zajmują się popularyzacją wiedzy psychologicznej o małżeństwie. Prowadzą liczne warsztaty, wykłady, konferencje, rekolekcje dla małżeństw zarówno w Polsce, jak i za granicą, autorzy artykułów popularnonaukowych z tematyki małżeńskiego życia. Są również autorami i wydawcami Małżeńskiej Gry cieszącej się dużą popularnością wśród par, która uczy wzajemnej komunikacji. W 2015 roku przyznano im nagrodę Amicus Matrimoniorum na V Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw za działalność mającą na celu chronienie godności małżeństwa.