audycje-video

O nas

„Zbliżenia” to nowy ogólnopolski, tematyczny kwartalnik przeznaczony przede wszystkim dla małżeństw i par, ale nie tylko – zwracamy się także do psychologów, duchownych, prelegentów oraz osób pracujących z małżeństwami.

Inicjatywa pisma zrodziła się w wyniku wieloletnich doświadczeń pracy z małżeństwami poprzez różnego rodzaju prelekcje, warsztaty, prowadzenie rekolekcji, poradnictwa i psychoterapii.

Autorzy publikujący w „Zbliżeniach” to psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze, prawnicy, duchowni i dziennikarze z całej Polski zaangażowani w pracę dla dobra małżeństwa. Główny udział w tworzeniu pisma mają osoby należące do Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, jednak „Zbliżenia” adresowane są do wszystkich poszukujących miłości małżeństw, które niekoniecznie przynależą do grup religijnych.

W kwartalniku pragniemy koncentrować się na zagadnieniach istotnych dla każdego małżeństwa, uwzględniając aspekty psychologiczne, medyczne, moralne, prawne i teologiczne podejmowanej problematyki, stąd podzieliliśmy pismo na 3 działy: Wiara, Uczucia i Życie. Tematy staramy się ujmować w sposób popularyzatorski. Duży nacisk chcemy położyć na wskazania praktyczne oraz informacje, gdzie szukać pomocy.

 

Członkowie redakcji:

Agnieszka i Jakub KołodziejowieAgnieszka i Jakub Kołodziejowie - prowadzący czasopismo „Zbliżenia”. Małżeństwo od 23 lat, troje dzieci. Agnieszka - magister filologii polskiej redaktor, wydawca, . Jakub – doktor psychologii, psychoterapeuta, prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne, współwłaściciel Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego OTS w Lublinie. Od 2010 roku zajmują się popularyzacją wiedzy psychologicznej o małżeństwie. Prowadzą liczne warsztaty, wykłady, konferencje, rekolekcje dla małżeństw, autorzy licznych artykuł popularnonaukowych z tematyki małżeńskiego życia. Są również autorami i wydawcami Małżeńskiej Gry, cieszącej się dużą popularnością wśród par, która uczy wzajemnej komunikacji. W 2015 roku przyznano im nagrodę Amicus Matrimoniorum na V Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw za działalność mającą na celu chronienie godności małżeństwa.

Wiesław Błaszczak kadr minWiesław Błaszczak – doktor psychologii. Współwłaściciel Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego OTS w Lublinie. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym i psychoterapią; prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu psychologii.

Katarzyna Litwińska-RączkaKatarzyna Litwińska-Rączka - doktor psychologii. Pracuje w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, prowadzi zajęcia z psychologii rodziny oraz psychoprofilaktyki i terapii rodzin. Jako praktyk zajmuje się psychoterapią indywidualną, systemową i grupową. Prywatnie: żona i mama.

Aneta LutomskaAneta Lutomska – psycholog, coach. Zajmuje się coachingiem indywidualnym i grupowym. Prowadzi własną praktykę i warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i małżeństw. Współpracuje z Ośrodkiem Terapeutyczno-Szkoleniowym w Lublinie. Prywatnie: żona i mama.

ks. Marek Urbanks. Marek Urban – rektor kościoła pw. Świętego Ducha w Lublinie, koordynator diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży, moderator filialny Filii Lubelskiej Ruchu Światło-Życie.