audycje-video

Blog

Numer 13 – Narzeczeni

Zblizenia_13_okładka

Stron 78, oprawa miękka foliowana, format B5

Opis

Numer przeznaczony dla ludzi młodych, przygotowujących się do małżeństwa. Czy mając trudne dzieciństwo, można mieć udane małżeństwo? Jak poznać, że to właśnie on/ona? Dlaczego nie układa mi się w relacjach damsko-męskich? Czy wiesz, co ślubujesz? Kiedy można stwierdzić, że małżeństwo jest nieważnie zawarte? Dlaczego warto czekać z seksem do ślubu?

Spis treści

Wiara

Na początku tak nie było – Mieczysław Guzewicz
Czy wiemy, jaki jest pierwotny zamysł Boga wobec małżeństwa? Ciekawa analiza fragmentu Ewangelii św. Mateusza, dotycząca rozmowy Jezusa z faryzeuszami na temat listu rozwodowego.

Czy wiesz, co ślubujesz? – Cezary Sękalski
W sposób bardzo ciekawy i wnikliwy Autor wyjaśnia znaczenie przysięgi małżeńskiej i tego, co to znaczy ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Sakrament czy magia uroczystości? – Rozmowa z ks. Wiesławem Błaszczakiem SAC
Rozmowa o istocie sakramentu małżeństwa, o kursach przedmałżeńskich o mieszkaniu przed ślubem, o kartkach i spowiedzi, o tym jak stworzyć bezpieczną przestrzeń na poszukiwanie prawdy.

Kiedy małżeństwo jest nieważnie zawarte? – Ks. Marek Urban
Czy każde małżeństwo zawarte w Kościele jest ważne? Kiedy można mówić o nieważności sakramentu małżeństwa? Autor opisuje warunki i okoliczności, jakie decydują o nieważności małżeństwa zawartego w Kościele.

Uczucia

Jak mieć udane życie, mając trudne dzieciństwo? – Wywiad z Katarzyną Szymańską
Rozmowa o tym, czy osoby, które doświadczyły trudnych sytuacji w dzieciństwie, mogą mieć szczęśliwe małżeństwo; w jakim stopniu dzieciństwo wpływa na małżeństwo; na ile wyobrażenia o przyszłości i związku z drugim człowiekiem sprawdzają się w realnym życiu i od czego zależą oraz co jest ważne w budowaniu bliskości.

Zanim powiesz tak – Iwona Ulfik-Jaworska
Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na małżeństwo? Odwołując się do doświadczenia zawodowego oraz badań naukowych, autorka wyjaśnia, na co trzeba zwrócić uwagę w relacji narzeczeńskiej, żeby w przyszłości stworzyć udany związek małżeński.

Lęk przed decyzją na całe życie – Krystyna Sztuka
Autorka analizuje przyczyny unikania decyzji o małżeństwie, między innymi: strach przed rozwodem, lęk przed bliskością i decyzją na całe życie, trudności w kontakcie z drugim człowiekiem i inne. Omawia też zmianę społeczno-obyczajową, jaka pojawiła się w związku z rozumieniem i przeżywaniem okresu narzeczeństwa.

Małżeństwo pod przymusem – Jakub Kołodziej, Aneta Lutomska
Czy dziś można mówić o małżeństwie zawieranym pod przymusem? Okazuje się że tak – ciąża, ucieczka z domu, lęk przed samotnością, to tylko niektóre czynniki, które mogą w znaczący sposób ograniczać naszą wolność w podejmowaniu decyzji.

Życie

Kiedy pójdziemy do łóżka? – Jakub Kołodziej
Opierając się na doświadczeniu pracy terapeutycznej z parami oraz odwołując się do praw rządzących naszą psychiką autor w sposób logiczny wyjaśnia, że pytanie kiedy pójdziemy do łóżka jest pytaniem kluczowym dla pary, gdyż jest to pytanie o sposób budowania relacji.

Warto wiedzieć

Etapy życia małżeńskiego – Agnieszka i Jakub Kołodziejowie
Wybierając się w nieznaną podróż warto wiedzieć co nas mniej więcej czeka, może to bardzo pomóc w przezwyciężaniu napotykanych trudności.

Chcę, ale się boję – Paulina
„(…) Marzyłam o mężczyźnie, który pokocha mnie bez pamięci i tak samo ja pokocham jego. Były to jednak tylko młodzieńcze marzenia, które nie miały pokrycia w rzeczywistości. Pamiętam, że ile razy jakiś chłopak próbował umówić się ze mną, odmawiałam mu, a gdy doszło już do jednego spotkania, przy próbie umówienia się na następne zrywałam znajomość (…).”

Kup ten numer w naszym sklepie

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

4 × 5 =