audycje-video

Blog

Numer 11 – Zarabianie-wydawanie

80 stron, oprawa miękka foliowana, format B5

Opis

Numer 11 nosi tytuł „Zarabianie/Wydawanie” i jest poświęcony podejściu do środków materialnych. Jak ustawić w sobie i w swoim małżeństwie kwestie związane z zarabianiem i wydawaniem pieniędzy? To bardzo ważny aspekt naszego życia, wokół którego jest wiele zagubienia i nieporozumień.

Spis treści

Biblia i pieniądze – Mieczysław Guzewicz
Czy wiemy, co na temat pieniędzy mówi Biblia? Autor dokonuje ciekawej interpretacji fragmentów Pisma Świętego, poruszających kwestie finansów, z jednej strony ukazując zagubienie człowieka w odniesieniu do pieniędzy, z drugiej błogosławieństwo Boga, przejawiające się również w dobrach materialnych.

To nie kwestia pieniędzy – Ks. Wiesław Błaszczak SAC
Przeprowadzając interpretację fragmentu Pisma Świętego o niesprawiedliwym podziale spadku oraz wyjaśniając znaczenie dziesiątego przykazania, autor odsłania, o co tak naprawdę może chodzić w naszych rozmowach o pieniądzach.

Idolatria pieniądza – Ks. Maciej Warowny
Dokonując analizy fragmentów Pisma Świętego, autor przedstawia istotę Dobrej Nowiny o bogactwie oraz pokazuje, od czego zależy zgodne z nią życie.

Z fakturą czy bez? – Ks. Marek Urban
Powołując się na dokumenty Kościoła Katolickiego, autor przytacza nauczanie Kościoła w sprawie podatków, wyjaśniając między innymi z czego wynika obowiązek płacenia podatków oraz wskazując, jak uniknąć pokusy nieuczciwego prowadzenia firmy.

W hazardzie nie chodzi o pieniądze – Wywiad z Bernadetą Lelonek-Kuletą
Rozmowa o podejściu do pieniądza, o uwarunkowaniach kulturowych i społecznym przekazie, o grach hazardowych, kryteriach diagnostycznych uzależnienia od hazardu oraz o tym, co robić, żeby pomóc sobie lub najbliższym.

Rodzinne przekazy o pieniądzach – Renata Komajda-Wójcik
Dlaczego jedni oszczędzają tak bardzo, że szkoda im każdego grosza? Dlaczego inni, mimo posiadanych umiejętności i możliwości, mają trudności z zarabianiem? Jak wyglądają nasze rozmowy w gronie rodzinnym? Artykuł pokazuje, jaki wpływ na nasze życie i podejście do kwestii finansowych mają rodzinne przekazy o pieniądzach.

Życie ponad stan – Krystyna Sztuka
Autorka opisuje schematy myślenia i wartościowania, które skłaniają nas do określonego odczuwania i działania, między innymi prowadzenia życia, na które nas nie stać. Dlaczego lubimy żyć ponad stan? Kto najczęściej sięga po kredyty? Jaką rolę odgrywają w tym media i reklama, a jaką nasze osobiste predyspozycje?

Finanse w małżeństwie – Aneta Lutomska
Żona zarabia więcej. Mąż więcej wniósł w małżeństwo. Oszustwa i kłamstwa w sprawach finansowych. Konto wspólne czy dwa oddzielne? To tylko niektóre kwestie związane z pieniędzmi, mogące stać się punktem zapalnym w relacji małżeńskiej. Jak sobie z nimi radzić?

Długi i poręczanie – Zdzisław Miara
Czy wiemy, że zaciąganie długów jest jednym z najczęstszych powodów kłótni w małżeństwie? Dlaczego je zaciągamy? Jak z nich wyjść? Jak zarządzać domowym budżetem? Czy poręczać, gdy znajomy prosi nas o to? Odwołując się do Pisma Świętego, autor opisuje biblijną zasadę zarządzania pieniędzmi.

Uczciwość w pracy się opłaca – Rozmowa z Haliną Rakiej
Rozmowa o relacji pracodawca-pracownik, o tym, od czego zależy; o podejściu do pracy, oczekiwaniach pracodawcy wobec pracownika i pracownika wobec pracodawcy; o tym, co w pracy jest ważniejsze: wynagrodzenie czy szacunek i uczciwość.

Praca to nie wszystko – Martyna Figurska
Jaką rolę w moim życiu odgrywa praca zawodowa? Czy chodzi w niej tylko o zarabianie, czy istotniejsze jest realizowanie pasji? Jak jedno ma się do drugiego? Co robić, gdy praca zawodowa nie spełnia oczekiwań i nie daje satysfakcji?

Prawo do spadku – O. Janusz Śliwa SJ
Jak podzielić majątek? Czy ci z rodziny, którym dobrze się powodzi, mogą nic nie dostać? Jak zachować się, gdy zostaniemy pominięci? Czy za wszelką cenę domagać się swojej części? Autor odpowiada na te i inne pytania.

Strategia trzech słoiczków, czyli jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach – Katarzyna i Dariusz Klimkowie
Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? Autorzy opowiadają o tym, w jaki sposób kształtować w dziecku właściwą postawę wobec pieniądza, tak by pomagać mu rozwijać w sobie umiejętności dawania, oszczędzania i wydawania.

O pieniądzach bliżej – Agnieszka i Jakub Kołodziejowie
Zarabianie pieniędzy rzadko bywa celem samym w sobie. Dla większości z nas jest to przede wszystkim środek do celu. Jeżeli pieniądze są środkiem do osiągnięcia celu, warto zadać sobie pytanie, co jest moim celem.

Dariusz – Prawdziwy biznes
„(…) Wtedy z jego strony padło pytanie: „Czy nie chciałby pan oprzeć zarządzania swoją firmą na wartościach, w które pan wierzy?”. No tak, w marzeniach chciałem, ale realnie nie wyobrażałem sobie tego. Przecież ludzie mają inne wartości niż ja. I wówczas zaproponował mi uczciwy układ (…).”

Kup ten numer w naszym sklepie

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

four + 4 =